Dibi Yanan Tencere Ve Tavalar Nasıl Parlatılır?

Dibi Yanan Tencere Ve Tavalar Nasıl Parlatılır?

Yemek ya da kızartmalar yaparken istemeden de tava ve tencereler yanar ve hoş bir görüntü olmaz. Pratik bilgiler ile sizlerde tava ve tencerelerinizi ilk aldığınız günkü gibi parlak bir hale getirebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ise sadece, bir bardak su ve bir fincan sirke, bir tatlı kaşığı da karbonat. Bütün malzemeleri karıştırarak dibi yanan tencere ve tavalarınızı bu karışım ile yıkayarak parlak bir hale getirebilirsiniz.

Kışın Hasta Olmamak İçin Neler Yenilmelidir?

Soğuk kış aylarından metabolizmayı kuvvetlendirmek ve hasta olmamak için etkili yiyecekler bulunmaktadır bunlar ise şu şekilde olmaktadır, turunçgiller, C vitamini yönünden oldukça zengin olarak boğaz ağrısının yatıştırır, soğuk algınlıklarından en etkili yiyeceklerdir. Pratik bilgiler olarak sizlerde bunlara uyarak kışın hasta olmadan geçirebilirsiniz. Ayrıca mandalina, portakal, greyfurt da bol bol tüketilmelidir. Turuncu besinler, bunlar havuç, tatlı patates ve baklagiller vb. gibi yiyeceklerin içeriklerinde beta karoten vücutta A vitaminine dönüşerek vücut direncini arttırmaktadır ve hastalıklarda korur.

Portakal İle Cilt Nasıl Pürüzsüz Bir Hale Gelir?

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi olan portakal tüketildiğinde içerisinde barındırdığı C vitamini ile hastalıklardan koruyarak vücut direncini arttırmaktadır. Fakat portakal maskesi ile de ciltte de pürüzsüz bir görüntü vermektedir. Pratik bilgiler de uygulanacak bu tarifle sizlerde güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Maske malzemesi; kurutulmuş portakal kabuğu, bal ve yoğurt karışımını krem kıvamına getirerek 15 dakika kadar cildinizde bekleterek ılık us ile yıkayın. Bu sayede ciltte parlama meydana gelerek siyah nokta ve sivilcede yok olur.