Kredi Kartı E Ticarete Nasıl Açılır

Kredi Kartı E Ticarete Nasıl Açılır

Müşteri Hizmetlerinden Destek Alabiliriz

Günümüzde kredi kartı kullananların sayısı gittikçe artmakta. Kredi kartları artık birer ihtiyaç halini almıştır. Son yapılan araştırmalara göre kredi kartı kullanım oranı %40 ın üzerinde artış göstermiştir. Yapılan alışverişlerde taksitlendirmeler kredi kartları üzerinden yapılır. Çalışanlar öğrenciler ev kadınları ve birçok kişi kredi kartı kullanmaktadır. İnternet günümüzün olmazsa olmazlarından bir tanesi haline geldi. Günlük ihtiyaçlarımızı bile İnternetten sipariş vermeye başladık. Tabi e-ticaretin olmazsa olmazı yine kredi kartlarıdır. Peki, kredi kartlarımız alışverişe yani e-ticarete kapalıysa ne yapmalıyız ve kartımızı internetten alışverişe nasıl açmalıyız.

Bankaya Giderek Yardım Alabilirsiniz

Kullanmış olduğunuz kredi kartı hangi bankaya aitse, o bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı e ticarete açma talebinde bulanabilirsiniz. Takibi müşteri temsilcisi kimliğinizi doğrulamak adına size birtakım sorular yönetecektir. Bu soruları cevapladıktan sonra talebinizi bu şekilde gerçekleştirip, kredi kartınızı e-ticaret kullanımına açabilirsiniz.

Atm ye giderek kendiniz açabilirsiniz

Kullanmış olduğunuz kredi kartının ait olduğu banka ya kimliğinizle birlikte giderek sıra numarası alın. Daha sonra veznedeki çalışana sorunu belirttiğiniz takdirde kredi kartınızı internet alışverişleri için kullanıma açılması yönünde talep oluşturacaktır. Bunun sonuncunda kredi kartınız alışverişe açılacaktır.

Mobil Bankacılık Hizmeti İle Aktif Hale Getirebilirsiniz

Kredi kartınızla beraber atm ye giderek şifrenizi girin, çıkan ekranda, hesap bölümünden alışveriş kısmına girerek e-ticaret kısmını aktif hale getirip onaylayabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz bankanın mobil uygulamasını App store/Play store den indirerek, kredi kartınızın bilgilerini girerek cep telefonunuza gelen onay kodunu girin. Daha sonra size 6 haneli bir şifre belirlemenizi isteyecektir şifreyi belirleyip işlemi onaylayın. Artık mobil bankacılık uygulamasıyla birçok işlemi cep telefonundan kolayca yapabilirsiniz. Hesap ayarları kısmına gelin daha sonra alışveriş butonuna tıklayın. Çıkan ekranda e-ticaret işaretli değilse işaretlemeyi yapın ve işleminizi bitirin. Bunun gibi birçok işlemi mobil bankacılık sayesinde hızlıca ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Havale, eft, fatura ödeme, borç ödeme vb. Eğer Kredi kartınız e-ticarete açık değilse bu 4 farklı yolu deneyerek katınızı alışverişe açtırabilirsiniz. Kredi kartınızla yurtdışı bazlı bir şirketten alışveriş yapmanız halinde bazı bankalar güvenlik açısından kartınızı e ticarete bloke edebilir. Yurtdışı kaynaklı bir çekim olduğundan ötürü tedbir amaçlı böyle uygulamalarda görülebiliyor.