Kuru Temizleme Nedir?

Kuru Temizleme Nedir?

Özellikle giyeceklerin dezenfekte edilmesi noktasında yapılan kuru temizleme sanılanın aksine kuru olarak yapılan bir işlem değildir. Özellikle geçmiş yıllarda bu işlem yapılırken kullanılan malzemeler yanıcı ve tehlikeliydi. Fakat daha sonra yanıcı olmayan maddeler kullanılmaya başlandı. Bu işlemin tarihi antik çağlara kadar uzanmaktadır. Kirli giysiler üzerinde yağları çıkarmak amacı ile bu işlemin yapılmasının yanı sıra bu nokta işlemin yapılmasının da doğuşu olmuştur.

Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantımızda bizlere avantaj sağlayan sektörlerden bir tanesi de kuru temizleme olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle pek çok giysinin üzerinde bu yönde bir işaretleme olması temizlik için pek çok vakti olmayan insanın da hayatını kolay hale getirmektedir. Bu işlem için özel makineler kullanılmaktadır. Tambur döner ve çamaşırlar alt üst edilir. Sıcaklık 30 derece olmakla birlikte aynı zamanda kullanılan çözücü de arıtma kazanına iletilmektedir. İşlem süresi farklı olmakla birlikte lekenin türüne göre de değişiklik göstermektedir.

Kuru Temizleme Fiyatları

Kusursuz bir temizleme olan kuru temizleme işlemi fiyatları firmalara göre değişiklik göstermektedir. En zorlu lekeleri bile yok eden internet sayfaları üzerindeki ilgili online kuru temizleme firmaları aracılığı ile çok uygun ve makul fiyatlara kaliteli hizmet alabilirsiniz. Sektöre hakim olan firmalar aynı zamanda müşteri memnuniyetine de önem vermektedir. En zorlu lekelere bile akılcı çözümler sunan firmalar ile iletişime geçerek hizmet alabilir ve güçlü teknoloji sayesinde en zorlu lekelerden kurtulabilirsiniz.