Silika Jel Nedir?

Silika Jel Nedir?

İsmiyle jel olarak ifade edilse de jelden daha katı bir halde olan silikon dioksittir. Su tutma özelliği olduğu için pek çok alanda kullanılabilir. İçerisine aldığı su ve nemi tutarak ürünlerin zarar görmesine engel olur. Bu yüzden de teknolojik aletlerin içinde, çantaların içinde, metal olup sudan etkilenmesi yüksek olan ürünlerin içinde silika jel kullanıldığını görebilirsiniz. Renkli olarak da görülebilen silika jel, beyaz küçük paketler halinde hazırlanır. Yer kaplama durumu yaratmadığı için de işlevinin göz önünde bulundurulması daha faydalıdır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Silika Jel Hangi Ürünlerin İçinde Bulunur?

Hemen hemen her alanda görebildiğimiz silika jel, çoğu sektörde kullanılabilir. Çantaların, ayakkabıların, elektronik aletlerin, metal ve metalden imal edilen ürünlerin içinde silika jel bulunur. Bu ürünler nem ve sudan uzak tutulması gereken ürünlerdir. Bu yüzden su tutma özelliği olduğundan dolayı silika jel ile koruma altına alınır. Bunların yanı sıra cep telefonu gibi hassas ve sudan uzak durması gereken ürünler su ile temas ettiğinde de kuruması için silika jel kullanabilirsiniz. Bu sayede cep telefonunuz hasar almadan tekrar kullanıma hizmet edecektir.

Silika Jelin Temin Edilmesi


Küf, rutubet ve nemden uzak durulması gereken ürünlerde, özellikle deniz ve kara taşımacılığı ile nakliyesi gerçekleşecek olan ürünlerde silika jel tercih edilmek zorundadır. Aksi takdirde ürünler zarar görür ve maddi kayıplar meydana gelir. Bu durumu önlemek adına silika jelin temin edilip ürünlerin paketleri içerisine konulması gerekir. Hasarlı ürünler oluşmaması için gerekli olan silika jeli temin etmek günümüzde çok kolaydır.