Şoförlü Araç Kiralama Şartları ve Fiyatları

Şoförlü Araç Kiralama Şartları ve Fiyatları

Genel anlamda özel günlerde ve kişiler için önem taşıyan iş ziyaretlerinde şoförlü araç kiralama hizmetleri sıklıkla tercih edilir. Düğün ve gezi turları da dahil olmak üzere birçok hizmette birçok avantajı sağlayan şoförlü araç kiralama hizmetleri, belli başlı kurallar çerçevesinde ve yasal anlamda işlevini yürüten firmalar tarafından verilir. Şoförlü araç kiralama hizmetleri sıklıkla farklı şehirlere yapılan ziyaretlerde, trafik akışının ve yoğunluğunun değişiklik göstermesi nedeni ile tercih edilir. Bireysel seçimler gibi kurumlar ya da tur şirketleri tarafından da en ideal seçimlerin başında gelir. Şoförlü araç kiralama hizmetlerinde de diğer araç kiralama şartları olduğu gibi firmalara göre farklılık gösteren şartlar vardır. Şoförlü araç kiralama işlemlerinde kişilere özellikle aracın getirilmesi ve geri alınması gibi imkânlar sunuluyor.


Şoförlü Araç Kiralama Şartları

Araç kiralama firmalarının tamamında olmayan ve belli başlı firmalar tarafından verilen şoförlü araç kiralama hizmetleri, firmadan firmaya çeşitli detaylar göz önünde bulundurularak şartlar belirlenir. Genel anlamda büyük şehirlerde ve turistik illerde tercih edilen bu hizmetler, araç kiralama firmaları tarafından aktif olarak sağlanıyor. Bu anlamda şoförlü araç kiralama hizmetlerinde genellikle yaş sınırı 24 yaş olarak belirlenmiş olup, aracın marka ve modeline göre yaş sınırında değişiklik yapılabilir. Ayrıca şoförlü araçlarda çalıştırılacak olan kişilerde ileri derecede sürüş deneyimi ve yol bilgisi de aranıyor. Kişiler, şoförlü araç kiralama hizmeti için lokasyona uygun olup depozito ücretlerini ödemesi gerekiyor. Şoförlü araç kiralama işlemlerinde firmadan firmaya değişiklik olabileceği gibi çift kredi kartı kullanımı talep edilebilir.

Şoförlü Araç Kiralama Fiyatları


Araç kiralama işlemlerinin tamamında olduğu gibi şoförlü araç kiralama hizmetlerinde belirlenen fiyatlarda da firma ve aracın modeli başlıca etkendir. Zaman zaman firmaların yapmış olduğu kampanyaları takip etmek ve erken araç kiralama işlemleri yapmak, araç kiralama fiyatlarında oldukça iyi indirimleri elde etme imkânı verir. Şoförlü araçlar genellikle otomatik araçlar olduğu için normal araç kiralama ücretlerine göre daha yüksek rakamlara sahiptirler.