Taksimde Nerede Alışveriş Yapılır

Taksimde Nerede Alışveriş Yapılır

Kadın erkek demeden her insanın belirli zamanlarda alışveriş yapma ihtiyacı bulunmaktadır. Kadınların alışveriş yapmaktan daha çok hoşlandığı ve erkeklere göre daha fazla alışverişte zaman geçirdikleri araştırmalar sonucunda elde edilse de erkeklerin de alışveriş yapma gereklilikleri bulunmaktadır. İstanbul’da yaşayan veya İstanbul'a gezmek amaçlı gidenler için Taksim alışveriş yapmak için uygun bir yer olarak ortaya çıkmaktadır. Her tarzdan insanın ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde olan Taksim farklı birçok ihtiyaca yönelikte alışveriş konusunda hizmet vermektedir. Alışveriş konusunda gerek İstanbul’da yaşayanlar gerekse gezme amaçlı bulananlar için bu ihtiyaçlarını karşılayacak 3 yol aşağıda verilmektedir.

1-Ünlü Terkos

Terkos sokağı içerisinde yer alan terkos pasajı oldukça popüler ve birçok alışveriş seven için ziyaret edilen bir alışveriş alanıdır. İstiklal caddesinin sonlarında yer alan bu pasajın dikkat çekici olan kısmı ürünlerin fiyatlarının uygun olmasıdır. Uygun fiyatlı olarak satışa sunulan ürünler kalitesiz olarak algılanmamalıdır. Bu pasajdan alışveriş yapan ve yıllardır alışveriş için bu pasajı tercih eden insanların bulunduğu bilinmektedir. Bu durum alışveriş için bu pasajı gezmeyi denemek gerektiğinin bir göstergesi olmaktadır. Bu pasaj da alışveriş adına birçok tarza hitap edilmektedir. Kişiler bir düğün için kıyafet bakabilecekken günlük kombinlerini de buradan satın alabilmektedirler.

2-Beyoğlu İş Merkezi

St. Antuan Kilisesine yakınlığıyla bilinen Beyoğlu iş merkezi Taksim’de alışveriş yapabilmek için bir diğer alternatifi oluşturmaktadır. Terkos pasajına göre çok daha büyük olan iş merkezinin birden fazla katı bulunmaktadır. Ayrıca bu iş merkezinde erkekler için çeşitler terkos pasajına göre daha fazladır. Bu iş merkezinde de fiyatlar uygun olmakla birlikte her zevke uygun kıyafetleri satın alabilmek mümkün olmaktadır. Terkos pasajı ve Beyoğlu iş merkezi gibi yerler dışında bilindik markaları tercih eden kişiler için Taksim’de bilinen ve marka olan mağazalarda bulunmaktadır. İstiklal caddesi boyunca mağazalar dükkânlarda yerlerini almaktadırlar. Yukarıda belirtilen pasajları gezmek istemeyen veya bir markadan alışveriş yapmak isteyen tüketiciler için aranılan çoğu mağazanın da Taksim’de var olduğu belirtilmelidir. Belirtilen bu başlıklar altında Taksim’de alışveriş yapmak isteyenler için mevcut alanlar ifade edilmiştir. Taksim’de ihtiyaca göre her zevkten kişilerin beklentileri karşılanabilmektedir.