Cilt Tiplerine Göre Nemlendiren Maske

Cilt Tiplerine Göre Nemlendiren Maske

Kuru Ciltleri Nemlendiren Maske

Beslenme şekliniz ve hava koşulları cildinizin kurumasına neden olmaktadır. Özellikle soğuk, sıcak hava verüzgarın yanı sıra kirli havaya mağruz kalan cilt kuryarak solgun görünür. Cilde nem kazandırmak için bol miktarda su içerek cildi içten beslemelisiniz. Ayrıca nemlendirici krem kullanmak fayda vermiyorsa cildinize nemlilik vererek solgun görünümünden kurtaracak olan bal ve yumurta maskesini denemelisiniz.

Bal ve yumurtanın önemi

Yoğun antioksidan özelliklere sahip olan bal cildin nemlenmesine yardımcı olan bir besindir. Kirli havada bulunan serbest radikallerin cildeki gözeneklerden içeri girerek cilde zarar vermesini önleyen bu antioksidanlar sayesinde cildiniz sağlıklı görünecektir. Yumurtanın sarısı içerdiği A vitamini sayesinde cildi besler ve canlılık verir. Yumurtanın beyazı ise sıkılaştırıcı özelliği sayesinde gözenekleri daraltarak mikropların içeri girmesini engeller.

Bal ve yumurta maskesi tarifi

1 çay kaşığı bal, 1 yumurta, 1 yemek kaşığı mısır unu ya da süt tozunu bir kaba koyarak karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde parmak ucuyla yüzünüze masaj yaparak sürün. 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Cildinizin nemlendiğiniz farkedeceksiniz.