Kusursuz Bir Gülümseme Hayali Olanlara, Lamine Diş Tedavisi

Kusursuz Bir Gülümseme Hayali Olanlara, Lamine Diş Tedavisi

Lamine Diş Fiyatları

Bu gün estetik diş hekimleri adeta altın çağını yaşamaktadır. Hastalarımızın talepleri estetik ve kusursuz bir gülümseme olduğunda kullanılan tedavi yöntemlerinden biri de lamine diş oluyor. Tedavi genelde ön dişlere uygulanıyor. Peki bu tedavinin maliyeti ne kadar? Tedavi fiyatlarında belirleyici olan pek çok unsur bulunmaktadır. vi fiyatlarında belirleyici olan pek çok unsur bulunmaktadır. Tedavinin, diğer yöntemlere göre oldukça maliyetli olduğu bilinmektedir. Bu noktada hastalar hekim görüşü almakta ve ciddi araştırmalar yapmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekiyor ki lamine diş, yaprak diş ya da laminete vineer, adına ne dersek diyelim hassas bir uygulamadır. Uygulamada diş hekimlerinin çok hassas ve dikkatli davranması gerekmektedir. Kullanılan malzemelerin markası da fiyatta belirleyici rol oynamaktadır. Diş yapımında kullanılan materyal özeldir. Ayrıca tedavi çok farklı aşamalardan oluşmaktadır. Tecrübe ve uzmanlığın yanı sıra bu tedavi yönteminde hat safhada teknoloji kullanılmaktadır. Dişlerin hazırlanması da oldukça zahmetlidir. Hal böyle oldukça tedavi fiyatları diğer tedavilere nazaran daha pahalıdır.

Lamine Dişlerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

- Isırma işlemini ön dişlerle yaparken dikkatli olmalısınız. Çok sert besinleri ve pestil gibi yapışkan maddeleri ısırmamalısınız.

- Kontrollerinizi düzenli yaptırmalısınız.

- Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalısınız. Tedavi sonrası hekiminiz doğru fırçalama yöntemleri hakkında sizleri bilgilendirecektir.

- Kalem ısırma, tırnak yeme gibi alışkanlıklarınız varsa, tedaviden kalıcı çözümler almak adına bu alışkanlıklardan vazgeçmelisiniz.

- Dişlerinizi sıkıyor ya da gıcırdatıyorsanız, bu durumu hekiminiz ile paylaşınız.

Hastalarımız tarafından merak edilen konulardan bir diğeri de tedavinin sonuçlarının ne derece kalıcı olduğudur. Dişler, yapıştırılan malzeme sebebi ile oldukça sıkı tutunmaktadır. Tabi bu durum hekimin uygulamış olduğu teknik ve titiz çalışmayla mümkündür. Şayet hatalar varsa ve hekim uygulamayı dikkatli yapmamışsa düşme meydana gelmesi kaçınılmazdır. Profesyonel bir hizmet almak ve iyi ağız bakım koşulları sağlamak dahilinde dişinizi uzun süre kullanabilirsiniz. Porselen malzemeden imal edilen dişler oldukça kullanışlı ve uzun ömürlüdür.